yurtlarburada.com 2006 yılında proje çalışmalarına başlamış, 2007 yılının Haziran ayında yayına girmiş olan, üniversite sınavına girerek kayıt hakkı kazanmış öğrencilere ve üniversite öğrencilerine hitap eden rehber bir sayfadır.

www.yurtlarburada.com

Neden Yurtlarburada.com?

Her sene ÖSS sınavına yaklaşık 1.5 milyon aday katılmakta, bunların yaklaşık 500 bin kişilik kısmı lisans veya ön lisans programına kayıt hakkı kazanmaktadır. Yurtlarburada.com bu 500 bin kişiye ulaşmak ve üniversiteyi kazandıkları ilde bir yüksek öğrenim öğrenci yurduna rahatlıkla yerleşmelerini hedeflemektedir.

Yurtlarburada.com, çalışan profili itibariyle üniversiteden mezun olmuş bir kadrodur. Üniversiteyi kazandığımızda her birimiz farklı şehirlere yönlenmiş ve üniversiteyi kazandığımız şehir veya üniversite hakkında bir bilgiye sahip değildik. Bu eksikliği giderecek bir rehbere o günler çok ihtiyaç duyduk (basılı yayın veya dijital ortamda bu konu hakkında sunulmuş bir bilgi…) Bizim çektiğimiz sıkıntıları günümüzde öğrencilerin çekmemesi için Yurtlarburada.com projesini geliştirdik.

Öncelikle ulusal basının (Sabah,Posta, Milliyet, cnnturk.com , milliyet.com.tr, Bugün,Gazeteleri gibi v.s)  ve Televizyonların Üniversiteyi kazanan öğrencilere yurt bulma konusunda referans gösterdiği tek özel öğrenci yurtları tanıtım portalıyız.

Devletin bir kurumu olan TRT Televizyonunun , Ana haber bültenlerinde, Canlı yayınlarında özel öğrenci yurdu bulma konusunda referans gösterdiği tek internet portalıyız.

Türkiye Bilişim Derneğinin düzenlemiş olduğu Bilişim Yıldızları Yarışmasından ödül almış, yarışmaya katılmış olduğu e-hizmet kategorisinde kategori 1.ciliği ayrıca, yarışmada bulunan tüm kategorilerde ödül almış siteler arasında da En İyi Web Sayfası Ödülünü almış bir siteyiz.

Bilgi Üniversitesi Genç Sosyal Girşimcilik Yarışmasında dereceye girmiş bir portalız.

Kanal 24 Televizyonunda Bilişim ve Teknoloji programında haftanın sitesi olarak gösterilen bir portalız.

2012 yılında yatırımcılar ile proje sahiplerini bir araya getiren etohum programında yaklaşık 1500 proje arasından ilk 40 proje içerisinde yatırım yapılabilir proje olarak yer aldık.

Metro Turizm- Kamil Koç- Pamukkale Turizm gibi Türkiyenin önde gelen otobüs firmalarıyla reklam çalışmalarında bulunduk.

Sitemizin İçeriği ve Prensipleri

Öncelikle Milli Eğitim Bakanlığı'ndan almış olduğumuz Türkiye geneli kız ve erkek öğrenci yurtlarının adres – telefon bilgilerini, bize daha sonra ulaşmış veya bizim irtibat kurabildiğimiz yurtların detaylı yurt ayrıntı sayfalarını yayınlıyoruz. Yurdun ünvanı, kapasitesi, yetkili kişi, web adresine bağlantı, yurdun resimleri, yurt hakkında genel bilgi, imkânlar, avantajlar, etkinlikleri, ulaşım bilgilerini yayınlıyoruz.

Bunlara ilave olarak, öğrencinin üniversiteyi kazandığı il hakkında bilgi, kazandığı üniversite hakkında bilgi, burs veren kuruluşların adres ve telefonları, devlet bursu ve öğrenim kredileri hakkında, öğrenciye yararlı olacağını düşündüğümüz, şu an güncellemekte olduğumuz bilgileri sunuyoruz.